NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Laktaza je enzim koji omogućava razgradnju mlečnog šećera laktoze. Kod velikog broja novorođenčadi i odojčadi, još uvek nerazvijen i nezreo crevni trakt proizvodi malu količinu enzima laktaze, koja nije dovoljna da razgradi laktozu iz mleka.
Nedovoljno razgrađena u tankom crevu, laktoza iz mleka dolazi do debelog creva i tu se fermentiše, što dovodi do oslobađanja velike količine gasa koji širi creva i uzrokuje bolove koji se manifestuju kao kolike. Ovo stanje je najčešće prolazno i uglavnom prolazi nakon 4. meseca. Nedovoljna aktivnost laktaze usled disbioze, razvoja alergije na kravlje mleko, ili opterećenja laktozom kod dece na prirodnoj ishrani, razlozi su za primenu laktaze za ublažavanje i otklanjanje kolika.
LACTOBACILLUS REUTERI – ZNAČAJ I ULOGA
Razvoj digestivnog sistema bebe počinje u trudnoći, a nastavlja se tokom porođaja naseljavanjem dobrih bakterija, kao i kasnije tokom celog života. Unos dobrih bakterija nakon rođenja omogućava razvoj normalne crevne flore kod bebe. Jedna od prvih bakterijskih kultura koja naseljava crevnu floru novoređenčadi je Lactobacillus reuteri. To je jedna od najbolje istraženih dobrih bakterija za primenu kod novorođenčadi, čije efekte potvrđuje više od 200 kliničkih studija. Lactobacillus reuteri je otporan na kiselu sredinu želuca što omogućava da bez oštećenja stigne u creva.
Istraživanja su pokazala da u crevima može da deluje imunomodulatorno i protivupalno, da smanji bolnu osetljivost i uspori motilitet. Takođe, ova bakterijskih kultura sprečava razmnožavanje enterobakterija, posebno E.coli (Ešerihije koli).
U kliničkim ispitivanjima je pokazano da primena Lactobacillus reuteri:
Skraćuje trajanje epizoda kolika kod dece na prirodnoj ishrani
Skraćuje epizode trajanja plača za 50%
Dvostruko smanjuje broj obraćanja pedijatru.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Preporučena dnevna doza je po 5 kapi iz obe bočice pre svakog podoja/obroka.
Upozorenja! Dodaci ishrani se ne mogu koristiti kao zamena za raznovrsnu i uravnoteženu ishranu. Preporučene dnevne doze se ne smeju prekoračiti. Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji.
Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
Sadrži dobre bakterije Lactobacillus reuteri koja naseljava crevnu floru novoređenčadi je Lacto-bacillus reuteri i enzim laktazu koja razgradjuje mlečni šećer koji dovodi do grčeva u stomaku.
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Važno je da znate da infantilne kolike ili grčevi kod beba nisu bolest, već prolazno stanje koje se klasifikuje u grupu funkcionalnih poremećaja creva. Uzroci pojave nisu u potpunosti razjašnjeni i dalje su predmet brojnih istraživanja.
Uzroci kolika se svrstavaju u dve grupe: psihosocijalne i organske poremećaje. Kada govorimo o drugom slučaju, najverovatnije se radi o udruženosti crevne disbioze (neu-ravnoteženosti dobrih i loših bakterija u crevima), alergiji na proteine kravljeg mleka i intol-eranciji na laktozu. Bebe koje imaju kolike zbog disbioze, u crevima imaju smanjenu zastupljenost dobrih bakterija.
Smanjena aktivnost enzima laktaze pre svega može nastati usled disbioze, a kod no-voređenčadi i odojčadi na prirodnoj ishrani i zbog prekomernog unosa šećera laktoze.
Kolike se po pravilu javljaju dve nedelje po rođenju, a najintenzivnije su između 3. i 6. nedel-je. U najvećem broju slučaja spontano prestaju do kraja trećeg, najkasnije do petog meseca života.
Grčevi kod beba izazivaju neutešan plač!