NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Silimarin povećava nivo glutationa, supstance koja detoksifikuje jetru i sprečava oštećenja pod dejstvom lekova, hemikalija i hormona. Utiče na stabilisanje membrane ćelija jetre, time sprečava ulazak toksina i stimuliše obnavljanje oštećenih ćelija. Silimarin sprečava oštećenja jetre pod dejstvom slobodnih radikala.
Preporučuje se primena proizvoda:
osobama sa nealkoholnom MASNOM jetrom
osobama koje boluju od CIROZE bilo uzrokovane od alkohola ili virusa
osobama sa oštećenjem jetre uzrokovanim ALKOHOLOM, LEKOVIMA
osobama sa digestivnim tegobama kao što su dispepsija,
osećaj PREPUNJENOSTI i NADIMANJE, kao i
osobama sa blagom do umerenom HIPERHOLESTEROLEMIJOM
kao DOPUNA TERAPIJI i mogu doprineti većem stepenu detoksikacije
Povećana doza i kombinacija sikavice i artičoke (u odnosu na slične preparate) je idealna količina koja doprinosi aktivnoj DETOKSIKACIJI JETRE pri čemu utiče na obnovu oštećenih ćelija jetre.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Za odrasle 1 kapsula dnevno sa jelom ili vodom posle jela. Klinička ispitivanja ukazuju da se proizvodi na bazi standardizovanih ekstrakata ploda sikavice mogu koristiti duži vremenski period, 24 meseca i duže, kada je potrebno opet konsultovati lekara.
Upozorenja! Dodaci ishrani se ne mogu koristiti kao zamena za raznovrsnu i uravnoteženu ishranu. Preporučene dnevne doze se ne smeju prekoračiti. Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji. Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
162 mg ekstrakta sikavice Silybum marianum od toga silimarina 130 mg i 49 mg silibina i 240 mg suvog ektrakta lista artičoke.
Silimarin – aktivni sastojak sikavice, Cinarin – aktivni satojak artičoke
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Šta kad se jetra ošteti?
Oštećenje bilo kojeg uzroka može biti akutno i hronično. Ako bolest ne pređe iz akutne u hroničnu fazu, jetra se potpuno oporavlja. Dođe li ipak do hroničnog oštećenja jetre, tada postupno dolazi do smanjenog funkcionalnog kapaciteta jetre.
1. MASNA JETRA
Masna jetra je naziv za sakupljanje masti u jetri što izaziva njeno blago POVEĆANJE. Masna jetra nastaje kada se u ćelijama jetre nagomila previše masti . Mala količina masti je normalna u ćelijama jetre, mada ako se ta količina povisi preko 5% tada se već radi o masnoj jetri. Tačno je da konzumiranje ALKOHOLA može dovesti do pojave masne jetre, mada se često dešava da nije to jedini uzrok.
NEALKOHOLNA MASNA JETRA predstavlja početni stadijum oboljenja jetre i moguće je izlečenje. Nažalost često se ne otkrije na vreme, pa vremenom preraste u mnogo ozbiljnije oboljenje jetre – nealkoholni steatohepatitis (NASH). Nealkoholna masna jetra povećava rizik od nastanka drugih oboljenja kao što su bolesti srca, dijabetes, oboljenja bubrega i ciroze jtre. Nema simptoma, a najčešće se otkriva slučajno ili na sistematskom pregledu prilikom ultrazvuka. Česta je pojava kod ljudi s metaboličkim sindromom. METABOLIČKI SINDROM skup je bolesti današnjice – prekomerna težina, povećan krvni pritisak, šećerna bolest i povećan holesterol u krvi.
2. ALKOHOLNA BOLEST JETRE
Alkoholna bolest jetre je oštećenje jetre koje nastaje kao rezultat prekomernog konzumiranja alkohola. PRETERANO ISPIJANJE ALKOHOLA dovodi do oštećenja ne samo na jetri, nego utiče i na rad moždanog sistema, rad mozga i gušterače.
Alkohol se razgrađuje u jetri, ali prekomerna količina alkohola učestalo opterećuje jetru što dovodi do smetnji u lučenju probavnih enzima, smanjene absorbcije masti i belančevina i vitamina B. Kao posledicu toga dolazi do pojave masne jetre i upalnih procesa unutar samih ćelija jetre. Ako se ta oboljenja ne otkriju na vreme, stanje se može pogoršati i preći u hepatitis ili cirozu jetre.
Alkoholna bolest jetre je veoma zastupljen zdravstveni problem koji se može sprečiti. Žene su osjetljivije na oštećenje jetre nego muškarci. Kod žena koje piju godinama i mala količina kao što je oko 19 g čistog alkohola na dan - može uzrokovati oštećenje jetre. Kod muškaraca koji piju godinama, oko 57 g na dan može oštetiti jetru. Međutim, količina alkohola koja oštećuje jetru razlikuje se od osobe do osobe.
U lečenju alkoholne bolesti jetre pomaže jedino prestanak konzumiranja alkohola!
3. CIROZA JETRE
Ciroza jetre (Cirrhosis hepatis) predtavlja hronično zapaljenje jetre. Bolest nema naročitih simptoma, a u celoj jetri dolazi do propadanja osnovnog jetrenog tkiva (parenhima), a umesto njega se stvara gušće vezivnotkivo (fibrozno tkivo). Ciroza jetre može se javiti u bilo kom životnom dobu. Najčešći uzrok je hronični alkoholizam, koji je zaslužan za čak 80% slučajeva nastanka ciroze. Kod osoba obolelih od hepatitis B i još češće – hepatitis C- u 20%-80% slučajeva oboljenje preraste u cirozu jetre. Hronične upale jetre mogu preći u cirozu jetre u toku 20-50 godina.
Zdrave i bolesne ćelije jetreCiroza jetre - Uzroci nastanka ciroze
Uzroke nastanka ciroze delimo u dve velike grupe:
Direktne - koji direktno utiču na oštećenje ćelija jetre i nastanak upalnih procesa jetre (hepatitis) : hronični alkoholizam i virusi (hepatitis B, C)
Indirektne : koji zbog zapaljenja ili zakrečenja žučnih kanala dovode do toga da žuč ne može da se izbaci iz tela, pri čemu ostaje i oštećuje ćelije jetre.