NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Kontakt: info@eapoteka.rs
Kontakt: info@eapoteka.rs
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Napomena: Proizvod su ocenile osobe koje su kupile proizvod i koristile ga radi ukazivanja na njegov kvalitet i ocenu efikasnoti
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Hyperici herba) koji sadrži antrahinonske derivate hipericin i pseudohipericin, floroglucinske derivate (hiperforin), flavonoide, biflavonoide, 8-9% tanina, etarsko ulje, ksantone, amino kiseline (GABA).
Aktivni sastojci kantariona deluju antidepresivno (kao MAO inhibitori) pa se koristi u tretmanu lakših depresija, uzbuđenja, nervoze, nemira i tegoba u menopauzi. Pokazuje povoljno dejstvo u tretiranju viralnih i retroviralnih infekcija.
U narodnoj medicini koristi se kod upala, kao antiseptik, za skupljanje tkiva. Svež nadzemni deo kantariona koristi se za izradu kantarionovog ulja koje se koristi za zarastanje rana i zaceljenje opekotina i kod hemoroida.
Kantarion (Hyperici herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 15, 17, 25, 31, 37, 41, 69, 77 koje možete pogledati ovde
Cena proizvoda:
Kantarion je biljka koja se koristi vekovima i ima antidepresivno dejstvo. Pomaže kod duševnih poremećaja, kao i kod depresija, uzbuđenja, nervoze, nemira i tegoba u menopauzi - drugom dobu. Ne savetuje se istovremena upotreba kantariona i drugih MAO inhibitora kao što su lekovi za depresiju.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Jednu supenu kašiku herbe kantariona preliti šoljom 200 mL ključale vode
Ostaviti da stoji 15 minuta
Procediti
Piti 3 puta dnevno po jednu šolju čaja pre obroka
Napomena: Hipericin može kod osetljivih osoba izazvati fotosenzibilizaciju, pa se ne preporučuje sunčanje tokom terapije prepratima kantariona.
Upozorenja! Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji. Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
Herba kantariona sadrži antrahinonske derivate hipericin i pseudohipericin, floroglucinske derivate (hiperforin), flavonoide, biflavonoide, 8-9% tanina, etarsko ulje, ksantone, amino kiseline (GABA)
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Opis biljke Hypericum perforatum L. (Hypericaceae)
Stabljika je uspravna i razgranata na vrhu, ovalna, sa dve izdužene pruge i gola. Listovi su sedeći, goli, jajasti, sa mnogo žlezda sa etarskim uljem u vidu prozirnih tačaka po površini. Cvetovi su grupisani u razgranate, široke, štitolike cvasti. Čašični listići su zašiljeni sa mnogo prozirnih ili crnih žlezdi, a krunični listići su zlatno-žuti. Raste u umerenom pojasu Evrope i Azije, po livadama, pašnjacima i u šumama. Proširen je i u severnoj Americi.
LIVSANE kamilica je biljni čaj od cveta kamilice prvog kvaliteta, koji se sastoji od 100% cvetova kamilice. Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen cvet (Chamomillae flos) koji sadrži flavonoide, do 2% etarskog ulja, seskviterpenske laktone, kumarine, aminokiseline, gorke sastojke, tanine, holin.
Koristi se za ublažavanje grčeva, upala, kao antiseptik, za eliminisanje gasova, za umirenje.
U narodnoj medicini se koristi za lečenje raznih zapaljenja kože i sluzokože, ispiranje rana, opekotina i ekcema, za olakšanje varenja, kod proliva, kod hemoroida, kod upale mlečne žlezde.
Kamilica (Chamomillae flos) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 20, 23, 27, 31, 41, 77 23 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Serpylli herba) koja sadrži do 0,6% etarskog ulja, oko 7% tanina, flavonoide, gorke supstance, fenil-karbonske kiseline.
Koristi se kao sredstvo za iskašljavanje i antiseptik kod upale disajnih organa.
U narodnoj medicini se koristi za olakšanje varenja, eliminisanje gasova, kao antiseptik i sredstvo za kupke.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen rizom sa korenom (Inulae rhizoma et radix) koji sadrži preko 40% inulina, sluzi, etarsko ulje, seskviterpenske laktone, triterpene, stigmasterol, poliacetilene
U narodnoj medicini se koristi za olakšavanje iskašljavanja, olakšavanje lučenja žuči, podsticanje izlučivanja mokraće.
Oman (Inulae radix) ulazi u sastav čajne mešavine broj : 4 koji možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Urticae folium), koren (Urticae radix), seme (Urticae semen) koji sadrže organske kiseline (oksalnu, mravlju, silicijumvu), slobodne amine (acetilholin, betain, holin, histamin, serotonin), flavnoide, karotenoide, tanine, kumarine. Koren koprive sadrži polisaharide, lektine, kumarine, triterpene.
List koprive se koristi kod pojačanih menstrualnih krvarenja i krvarenja iz hemoroida ; kod povišenog nivoa šećera u krvi ; za pospešenje lučenja mokraće kao diuretik. Koren koprive se koristi kod benignog i malignog adenoma prostate.
Kopriva ( Urticae folium / Urticae radix ) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 1, 6, 69, 83, 101 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen cvet (Lavandulae flos) koji sadrži 1-3% etarskog ulja, tanine, kumarine, flavonoide, fitosterole.
Koristi se kao blagi sedativ, za ublaženje grčeva, eliminisanje gasova, olakšanje varenja i lučenja žuči.
Koristi se i kao sredstvo za zaštitu od insekata.
Pančićev čaj od ploda šipurka u rinfuzi. Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen plod šipka (Cynosbati fructus) koji sadrži tanine, voćne kiseline, pektine, šećere, flavonoide, vitamine C, E, K, karotin i masno ulje u semenu.
Upotreba u narodnoj medicini Šipurak ima višestruku primjenu u narodnoj medicini. Osim ploda, koristi se i cvijet u vidi infuza kod različitih vrsta krvavljenja, proliva i grčeva u stomaku. Seme (Semen Cynosbati) se koristi kao sredstvo protiv groznice, za rastvaranje i izbacivanje bubrežnih kamenaca, krvavog mokrenja, kod oboljenja mokraćne bešike, te protiv katara creva i hripavca.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Menthae piperitae folium) koji sadrži do 4% etarskog ulja (sa 35-45% mentola), flavonoide, 6-12% tanina, triterpene, gorke supstance
Upotrebljava se za ublažavanje grčeva, eliminisanje gasova, olakšanje varenja, ublažavanje žučnih tegoba, kao blago sredstvo za umirenje.
U narodnoj medicini se koristi kod akutne i hronične upale želudačne i crevne sluzokože, nadimanja i kamena u žuči.
Pitoma nana (Menthae piperitae herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 2, 3, 7, 9, 13, 15, 17, 20, 27, 37, 53 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Urticae folium), koren (Urticae radix), seme (Urticae semen) koji sadrže organske kiseline (oksalnu, mravlju, silicijumvu), slobodne amine (acetilholin, betain, holin, histamin, serotonin), flavnoide, karotenoide, tanine, kumarine. Koren koprive sadrži polisaharide, lektine, kumarine, triterpene.
List koprive se koristi kod pojačanih menstrualnih krvarenja i krvarenja iz hemoroida, kod povišenog nivoa šećera u krvi, za pospešenje lučenja mokraće. Koren koprive se koristi kod benignog i malignog adenoma prostate.
Kopriva (Urticae folium / Urticae radix) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 1, 6, 69, 83, 101 koje možete pogledati ovde
Mešavina biljnog čaja sa aromom šljive, ruma i cimeta.
60g (20 filter kesica x 3g)
Čaj broj 12 Pančić. Aktivni sastojci lekovitog bilja koje ulazi u sastav NEFROLIT MIX čajne mešavine svojim diuretičnim efektom povoljno deluju na olakšanje izmokravanja i na sprečavanje formiranja peska i kamena u bubrezima. Takođe čaj NEFROLIT MIX, svojim antiseptičnim dejstvom aktivni sastojci deluju preventivno na eventualne infekcije mokraćnih kanala, a jedinjenja sa spazmolitičnim efektom deluju na ublažavanje bolova i grčeva glatke muskulature mokraćnih puteva.
NEFROLIT MIX čaj se preporučuje kao preventiva ili u slučaju bolova, grčeva i otežanog mokrenja usled prisustva kamena ili peska u bubregu.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen rizom (Calami rhyzoma) koji sadrži 2-6% etarskog ulja (sastavljenog od seskviterpena akorona i fenilpropana β-azarona), tanine, sluzi i skrob.
Koristi se kao gorko sredstvo za povećanje apetita i za olakšavanje varenja.
U narodnoj medicini se koristi za žvakanje radi odvikavanja od pušenja.
Iđirot ( Calami rhizoma ) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 9, 54 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Taraxaci folium) i koren (Taraxaci radix) koji sadrže gorke supstance, triterpeni, flavonski glikozidi, inulin (do 40% u korenu starijih biljaka u jesen), fitostroli, vitamin A, karotenoidi.
Koristi se kao gorko sredstvo za podsticanje apetita i lučenja žuči. Podstiče izlučivanje mokraće, olakšava pražnjenje creva. Koristi se kod upale žučne kese, kamena u žuči, poremećaja varenja, mišićnog reumatizma i kao sastojak u preparatima za lečenje virusnog hepatitisa.
Maslačak (Taraxaci herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 13, 37 koje možete pogledati ovde
Čaj od cveta kamilice u rinfuzi se primenjuje za ublažavanje grčeva, upala, kao antiseptik, za eliminisanje gasova, za umirenje, a u narodnoj medicini se koristi za lečenje raznih zapaljenja kože i sluzokože, ispiranje rana, opekotina i ekcema, za olakšanje varenja, kod proliva, kod hemoroida, kod upale mlečne žlezde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Agrimoniae herba) koji sadrži polisaharide, triterpene, flavonoide, tanine, vitamine C i K, nikotin amid i tiamin
U narodnoj medicini se korist kod dečjih proliva i kolitisa, u urološkim čajevima, preparatima za pojačano lučenje žuči i spolja za obloge za brže zarastanje rana.
Petrovac (Agrimoniae herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 3, 5, 13 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Equiseti herba) odn. njegov sterilni izdanak koji sadrži silicijumovu kiselinu, flavonoide i tragove alkaloida.
Aktivni sastojci rastavića deluju na olakšavanje izlučivanja mokraće. Koristi se u čajnim mešavinama kod infekcija i upala mokraćnih kanala. Ne dovodi do poremećaja balansa elektrolita.
Rastavić (Equiseti herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 6, 12, 14, 16, 18, 32, 37, 54, 69, 77, 84, 85 koje možete pogledati ovde
LIVSANE matičnjak je biljni čaj od listova matičnjaka prvog kvaliteta, koji se sastoji od 100% listova matičnjaka. Jedno pakovanje sadrži 20 filter kesica.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen cvet (Chamomillae flos) koji sadrži flavonoide, do 2% etarskog ulja, seskviterpenske laktone, kumarine, aminokiseline, gorke sastojke, tanine, holin.
Koristi se za ublažavanje grčeva, upala, kao antiseptik, za eliminisanje gasova, za umirenje.
U narodnoj medicini se koristi za lečenje raznih zapaljenja kože i sluzokože, ispiranje rana, opekotina i ekcema, za olakšanje varenja, kod proliva, kod hemoroida, kod upale mlečne žlezde.
Kamilica (Chamomillae flos) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 20, 23, 27, 31, 41, 77 23 koje možete pogledati ovde
LIVSANE zova je biljni čaj od cvetova zove prvog kvaliteta, koji se sastoji od 100% cvetova zove. Čaj od zove se često koristi u tretmanu prehlade i gripa. Hladan čaj od zove se vrlo često koristi za ispiranje grla kod upale krajnika ili gnojne angine.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen koren (Valerianae radix) koji sadrži iridoidne monoterpene – valepotrijate do 2%, etarsko ulje do 1%, alkaloide, seskviterpenske ketone i kiseline, tanine i skrob.
Preporučuje se kod uznemirenosti i straha, kod migrene, grčeva, crevnih kolika, reumatskih bolova i bolnih menstruacija. Preporučuje se i kod nesanice i povišenog krvnog pritiska.
Odoljen (Valerianae radix) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 2, 22, 25, 54, 77 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušena, stabilizovana ili godinu dana odležala kora (Frangulae cortex) koja sadrži 4-8% antrahinonskih glikozida (frangulin A i B i glukofrangulin A i B), flavonoide (više od 7%), tanine i peptidne alkaloide.
Olakšava pražnjenje creva i koristi se kod zatvora - opstipacije. Kontraindikovana je upotreba kod ileusa.
Krušina (Frangulae cortex) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 3, 7, 13, 19, 20, 23, 37, 53, 83 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Polygoni avicularis herba) koji sadrži sadrži do 1% flavonoida, sluzi, tanine, do 1% silicijumove kiseline, kumarine.
Prisutni flavonoidi sprečavaju agregaciju trombocita, a novija istraživanja ukazuju da deluje kao inhibitor acetilholin esteraze i angiotenzin konvertujućeg enzima.
U narodnoj medicini se koristi kao sredstvo za iskašljavanje, razređenje sekreta kod bronhitisa, za izmokravanje, zaustavljanje manjih površinskih krvarenja, kod upale kože i sluzokože, za skupljanje tkiva.
Troskot (Poligoni avicularis herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 25, 41 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen cvet (Tiliae flos) koji sadrži sadrži preko 1% flavonoida, oko 10% sluzi, leukoantocijanidine i etarsko ulje.
Upotrebljava se kao sredstvo za olakšanje znojenja kod infekcija praćenih povišenom temperaturom, groznicom i kašljem.
U narodnoj medicini se koristi kao sredstvo za izmokravanje, olakšanje varenja, smirenje grčeva i za umirenje.
Lipa (Tiliae flos) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 2, 9, 19 koje možete pogledati ovde
Mešavina biljnog čaja sa aromom jagode i vanile.
44g (20 filter kesica x 2,2g)
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Saturejae montanae herba) koja sadrži do 2% etarskog ulja, triterpene, flavonoide, derivate cimetne kiseline.
Koristi se kao antiseptik, sredstvo za olakšanje varenja i ublažavanje tegoba kod nadutosti, za ublažavanje upale mokraćnih kanala, organa za disanje i varenje. Spolja se koristi kod upala kože i sluzokože.
U narodnoj medicini se koristi kao “muški čaj”, kao začin, dodatak jelima od mesa i ribe.
Rtanjski čaj ( Saturejae herba ) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 32, 85 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Origani herba) koji sadrži etarsko ulje (u kome dominiraju timol i karvakrol), flavonoide, rozmaricinsku, kafenu, protokatehinsku kiselinu, tanine.
Aktivni sastojci pokazuju antimikrobno dejstvo pa se vranilovka koristi kod kašlja, bronhitisa, kod urinarnih infekcija, kod bolesti organa za varenje.
Čaj brusnice Zein predstavlja biljnu mešavinu čajeva sa udelom brusnice 50 % i dodatkom jabuke i hibiskusa. Koristi se kod infekcija urinarnog trakta izazvanih bakterijom Escherichia coli i kod želudačnih tegoba izazvanih bakterijom Helicobacter pilory.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen cvet sa listom (Cratagei summitates) i osušen plod (Crataegi fructus) koji sadrže do 3% oligomernih procijanidina, do 2% flavonoida, kardiotonične amine.
Glog (Crataegi summitates) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 22, 54 koje možete pogledati ovde
LIVSANE čaj od belog sleza u rinfuzi. Koren belog sleza sadrži sluzi, asparagin, kalcijum-oksalat, pektine, skrob, tanin, fenolne kiseline i dr. Aktivni sastojci belog sleza povoljno utiču na smirenje kašlja.
Kao lekoviti deo biljke koristi se: Osušen koren (Althaeae radix) ili list (Althaeae folium)
Upotreba: Aktivni sastojci belog sleza povoljno utiču na smirenje kašlja. Koristi se i za oblaganje nadražene kože i sluzokože disajnih organa i organa za varenje, i kao sastojak čajnih mešavina kod upala mokraćnih puteva.
Beli slez (Althaeae folium / Althaeae radix) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 4, 11, 17, 32, 53 koje možete pogledati ovde.
Mešavina biljnog čaja sa aromom jabuke i cimeta.
44g (20 filter kesica x 2,2g)
LIVSANE sena je biljni čaj od listova sene prvog kvaliteta, koji se sastoji od 100% listova sene. Jedno pakovanje sadrži 20 filter kesica.
Sprečava lenjost creva i opstipaciju, a deluje na perilstatiku creva.
Mesavina biljnog čaja sa aromom crvene pomorandže i đumbira.
44g (20 filter kesica x 2,2g)
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Absinthii herba) koja sadrži sadrži seskviterpenske laktone, do 1,2% etarskog ulja (koje sadrži 3-10% tujona, 25-75% tujil-alkohola), flavonoide, fenil-karbonske kiseline, poliacetilene.
Koristi se kao aromatično gorko sredstvo za poboljšanje varenja, stimuliše i olakšava lučenje žuči i eliminisanje gasova, takođe se koristi za poboljšanje apetita ukoliko se uzima pre obroka.
Pelen (Absinthii herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 1, 37 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen koren (Gentianae radix) koji sadrži sekoiridoidne glikozide, ksantone, alkaloide, ugljene hidrate, pektin, tanine.
Aktivni sastojci lincure svojom gorčinom podstiču apetit i olakšavaju lučenje žuči.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Melissae folium) čiji aktivni sastojci pokazuju protivupalni, antispazmodični i analgetični efekat, a deluju i blago umirujuće na nervni sistem.
Čaj se preporučuje kod uznemirenosti, nervoze, nesanice, lupanja srca, kao i kod grčeva, bolova i problema sa varenjem izazvanih stresom. U narodnoj medicini, preporučuje se za ublažavanje menstrualnih tegoba, migrene i zubobolje.
Predstavlja sjajnu mešavinu biljnog čaja sa aromom divlje trešnje, vanile i cimeta.
60g (20 filter kesica x 3g)
LIVSANE nana je biljni čaj od listova nane prvog kvaliteta. Sastoji se od 100% listova nane. Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Menthae piperitae folium) koji sadrži do 4% etarskog ulja (sa 35-45% mentola), flavonoide, 6-12% tanina, triterpene, gorke supstance.
Upotrebljava se za ublažavanje grčeva, eliminisanje gasova, olakšanje varenja, ublažavanje žučnih tegoba, kao blago sredstvo za umirenje. U narodnoj medicini se koristi kod akutne i hronične upale želudačne i crevne sluzokože, nadimanja i kamena u žuči.
Pitoma nana ( Menthae piperitae herba ) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 2, 3, 7, 9, 13, 15, 17, 20, 27, 37, 53 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Farfarae folium) koji sadrži flavonoide, pirolizidinske alkaloide, tanine, kisele sluzi, gorke sastojke (triterpene), organske kiseline, seskviterpen tusilagon, etarsko ulje.
Lekoviti sastojci podbela deluju na olakšanje iskašljavanja, ublažavanje nadražajnog kašlja i oblažu sluzokožu.
U narodnoj medicini se koristi kod astme, bronhitisa, laringitisa i drugih oboljenja praćenih jakim kašljem.
Podbel (Farfarae folium) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 4, 5, 11, 32 koje možete pogledati ovde
Čaj od korena belog sleza u rinfuzi zlatni čaj čiji aktivni sastojci povoljno utiču na smirenje kašlja. Koristi se i za oblaganje nadražene kože i sluzokože disajnih organa i organa za varenje, i kao sastojak čajnih mešavina kod upala mokraćnih puteva.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Teucrii montani herba) koji sadrži flavonoide, gorke materije, tanine i etarsko ulje.
Koristi se kao gorko sredstvo za podsticanje apetita, olakšanje varenja i lučenja žuči i kao sredstvo za jačanje.
U narodnoj medicini se koristi kod bolesti organa za varenje i disajnih organa.
Trava iva (Teucrii montani herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 3, 13, 15, 17 23 koje možete pogledati ovde
LIVSANE uva je biljni čaj od listova uve prvog kvaliteta, koji se sastoji od 100 % listova uve. Uvin čaj se koristi kod infekcija urinarnog trakta kao što su cistitis, uretritis i nefritis.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen koren (Ononidis radix) koji sadrži izoflavonske glikozide, triterpene, sterole, etarsko ulje.
Pospešuje izlučivanje mokraće te se se uglavnom koristi kao sastojak čajnih mešavina koje se preporučuju za mokrenje, kod upale mokraćne bešike i za sprečavanje pojave peska i kamena u bubrezima.
U narodnoj medicini se koristi za ublažavanje tegoba kod gihta i reumatizma.
Zečji trn (Ononidis radix) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 12, 14, 46, 54, 85 koje možete pogledati ovde
Pančićev čaj od žalfije u rinfuzi. Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Salviae folium) i etarsko ulje (Salviae aetheroleum) koji sadrže 1-2,5% etarskog ulja čiji su glavni sastojci tujon, cineol i kamfor.
Lekoviti sastojci žalfije deluju antibakterijski, protivupalno, površinski skupljaju tkivo i smanjuju lučenje znoja. U obliku vodenog ekstrakta i tinkture, list žalfije se primenjuje spolja za ispiranje i premazivanje sluznica kod zapaljenja usta i grla.
Čaj od žalfije pije se kod poremećaja varenja i povećanog lučenja znoja.
Žalfija (Salviae folium) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 5, 83, 69, 92 koje možete pogledati ovde
Čaj crveni afrički grm je mešavina biljnog čaja sa prirodnom aromom pomorandže.
30g (20 filter kesica x 1,5g)
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Taraxaci folium) i koren (Taraxaci radix) koji sadrži gorke supstance, triterpeni, flavonski glikozidi, inulin (do 40% u korenu starijih biljaka u jesen), fitostroli, vitamin A, karotenoidi
Koristi se kao gorko sredstvo za podsticanje apetita i lučenja žuči. Podstiče izlučivanje mokraće, olakšava pražnjenje creva. Koristi se kod upale žučne kese, kamena u žuči, poremećaja varenja, mišićnog reumatizma i kao sastojak u preparatima za lečenje virusnog hepatitisa.
Maslačak (Taraxaci herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 13, 37 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen cvet (Calendulae flos) koji sadrži 2-4% saponozida (kalendulozid), min. 0,4% flavonoida, triterpenske alkohole i druge terpenoide, poliacetilene, polisaharide, etarsko ulje, gorke sastojke, karotenoide, kalendulin.
Aktivni sastojci nevena deluju protivupalno, antiseptično, ublažuju grčeve, deluju na zaustavljanje krvarenja, ubrzavaju zarastanje rana, polisaharidi deluju imunostimulišuće.
Ekstrakt nevena pokazuje i citostatičku i antitumorsku aktivnost.
Neven (Calendulae flos) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 16, 53, 92 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen koren (Symphyti radix) koji sadrži 0,6-0,8% alantoina, do 15% sluzi, tanine, kafenu kiselinu, pirolizidinske alkaloide, šećere.
U narodnoj medicini se koristi SPOLJA za obloge kao kaša kod preloma kostiju, zapaljenja tetiva, upale zglobova, uganuća, uboja, tromboflebitisa, za lečenje rana koje teško zarastaju i čireva.
Takođe, kao čaj kod kolitisa, proliva, čira na želucu i dvanaestopalačnom crevu i kao plućni čaj.
Pančićev filter čaj od koprice u kesicama MOĆ BILJA. Aktivni sastojci lista koprive povoljno deluju na ublažavanje pojačanih menstrualnih krvarenja i krvarenja iz hemoroida. Upotreba se preporučuje i kod povišenog nivoa šećera u krvi, a usled blagog diuretičnog efekta može se koristiti i za izmokravanje.
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen nadzemni deo biljke (Marrubii herba) koja sadrži flavonoide, pirolidinske alkaloide, do 1% diterpena, etarsko ulje i tanine.
Gorke materije herbe očajnice deluju na podsticanje apetita, podstiču lučenje žuči, olakšavaju varenje, olakšavaju iskašljavanje.
U narodnoj medicini očajnica se koristi za regulisanje menstrualnog ciklusa i kod neplodnosti u žena.
Očajnica (Marrubii herba) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 31, 77 koje možete pogledati ovde
Mešavina biljnog čaja sa aromom limun-limete i đumbira.
44g (20 filter kesica x 2,2g)
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen koren (Cichorii radix), i nadzemni deo biljke u cvetu (Cichorii herba) ili samo cvet (Cichorii flos) koji sadrže preko 40% inulina, tanine, pektine, mlečni sok.
Koren blago pospešuje lučenje žuči. Kao gorko sredstvo koristi se za poboljšanje apetita, za bolje varenje, za jačanje želuca, za obilnije lučenje žuči i urina. Koristi se i spržen i samleven koren oplemenjene cikorije sa krupnim, mesnatim korenom bogatim inulinom, koristi se i kao zamena za kafu – cigura.
Vodopija (Cichorii radix) ulazi u sastav čajne mešavine broj: 13 koje možete pogledati ovde
Čaj Exclusive Borovnica blagotvorno deluje na sva Vaša čula i predstalja kombinaciju biljnog čaja u kojem ćete uživati.
44g (20 filter kesica x 2,2g)
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Plantaginis majoris folium/ Plantaginis lanceolatae folium) koji sadrži:
List ženske bokvice sadrži iridoidne glikozide, sluzi, tanine, aminokiseline, flavonoide, alkaloide, alantoin
List muške bokvice sadrži iridoidne glikozide, sluzi, tanine, fenolne kiseline, kumarin eskuletin, flavonoide, silicijumovu kiselinu
Bokvica (Plantaginis folium) ulazi u sastav čajnih mešavina broj : 32, 41 koje možete pogledati ovde
Kao lekoviti deo biljke koristi se osušen list (Rosmarini folium) kosi sadrži etarsko ulje (1-2,5%), flavonoide, rozmaricinsku kiselinu, ditrepene, triterpene
Koristi se za bolju prokrvljenost kože, kao sredstvo za ublaženje grčeva, stimulisanje lučenja žuči, olakšanje varenja i eliminaciju gasova. Povećava prokrvljenost srčanog mišića.
U narodnoj medicini se koristi za olakšanje varenja, spolja kod reumatizma, mijalgija i neuralgija, u kupkama za draženje kože. Koristi se i kao antioksidans i kao začin u prehrambenoj industriji.
NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama