NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Pogledajte video
Za bolji prikaz rotirajte ekran
FemmaBiotic® obnavlja vaginalnu floru, reguliše vaginalni pH, sprečava nastanak vaginalnih i urinarnih infekcija, ublažava simptome već postojećih infekcija i normalizuje rad creva a istovremeno pojačava lokalni imunitet u crevima.
Normalna vaginalna flora je od velikog značaja za kompletno zdravlje žene i predstavlja prirodnu zaštitu od vaginalnih infekcija. Vaginalnu floru čine ,,dobre“ bakterije – laktobacili, koji sprečavaju rast i razmnožavanje štetnih mikroorganizama i na taj način sprečavaju nastanak vaginalnih infekcija.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Primenjuje se oralno,1 kapsula na dan posla sata pre obroka. Ispod naziva slike pogledajte dužinu trajanja terapije u odnosu na indikaciju.
Upozorenja! Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji. Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
Lactobacillus acidophilus La-14, lactobacillus rhamnosus HN001, lactobacillus gasseri Lg-36, lactobacillus crispatus LCr-86.
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Šta su vaginalni probiotici?
Vaginalni probiotici po definiciji SZO su živi mikroorganizmi koji, primenjeni u adekvatnoj količini, imaju povoljne efekte na zdravlje žena i koriste se u cilju sprečavanja nastanka i ponavljanja vaginalnih infekcija.
Koje karakteristike treba da poseduje vaginalni probiotik?
Da sadrži laktobacile koji su normalno zastupljeni u vaginalnoj flori
Koncentracija laktobacila treba da bude visoka, kako bi efekat bio potpun
Da probiotski sojevi budu klinički ispitani i stabilni
Zbog čega nastaju vaginalne infekcije?
Narušena ravnoteža vaginalne flore, smanjenje koncentracij ,,dobrih bakterija“ i povećanje patogenih mikroorganizama dovodi do pojave vaginalnih infekcija
Koje su vaginalne infekcije najčešće?
Od vaginalnih infekcija najčešće je prisutna bakterijska vaginoza, koju izazivaju bakterije, zatim gljivična infekcija – kandidijaza. Prisutna je i parazitarna infekcija trihomonasom, seksualno prenosive bolesti (gonoreja, hlamidija, sifilis), virusne infekcije (HPV, infekcije herpes virusom).
Bakterijske infekcije su prisutne kod 50% žena, a gljivične kod 40%.
Većina žena bar jednom u životu ima vaginalnu infekciju, a kod čak 50% njih dolazi do pojave ponovnih i čestih infekcija, što predstavlja problem mnogim ženama.
Vaginalne infekcije najčešće nastaju usled pada imuniteta zbog stresa, dugotrajne upotrebe antibiotika i antigljivičnih lekova, u trudnoći, menopauzi, zbog bolesti (dijabetes), pre i nakon ginekoloških intervencija, operacija, nakon porođaja, usled primene kontraceptiva.
Takođe, nošenje neadekvatnog veša, neredovna higijena, često korišćenje dnevnih uložaka, promena klime, putovanja, odlazak na bazen, imaju uticaj na narušavanje ravnoteže vaginalne flore, dovodeći do nastanka vaginalnih infekcija.
Zbog čega se javljaju ponovne infekcije?
Antibiotici i antimikotici se preporučuju u lečenju vaginalnih infekcija. Bitno je da unište patogene mikroorganizme, ali ne utiču na povećanje laktobacila u vagini. Zbog toga nakon izvesnog vremena dolazi do ponovnog javljanja infekcije. Kako bi se sprečio ponovni nastanak infekcije potrebno je da se nadoknade laktobacili uz vaginalni probiotik – FemmaBiotic® .
Kako prepoznati vaginalnu infekciju?
Najčešći simptomi vaginalnih infekcija su: nelagoda i peckanje, svrab, crvenilo i pojava sekreta. Kod nekih pacijentkinja javlja se bolni seksualni odnos kao i bol pri mokrenju.
Razlika izmedju bakterijske vaginoze i gljivične infekcije?
Bakterijska vaginoza i gljivična infekcija se odlikuju pojačanim sekretom, s tim da je izgled sekreta drugačiji. Kod bakterijske vaginoze sekret je redak, bele ili sivkaste boje, sa specifičnim mirisom na pokvarenu ribu. Prisutni su bol i iritacija, svrab je slabije izražen. Kod bakterijske vaginoze pH se povećava, prelazi iz kiselog u bazan.
Gljivičnu infekciju karakteriše pojava gustog, belog sekreta sa ili bez blagog mirisa. Kod kandidijaze prisutan je veoma intenzivan svrab i iritacija, a kod nelečenih pacijentkinja javlja se bol tokom seksualnog odnosa i mokrenja. Koža vulve je izrazito crvena i infekcija se iz vagine širi u vulvalnu regiju.