NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Struktura lignina se modifikuje preradom (hidrolizom) na način da se dobije širi spektar adsorpcije i adsorbuje veliki broj komponenti i kompleksa različitih molekulskih težina (endo i egzotoksini, virusi, bakterije i njihovi metaboliti). Lignin ne škodi intestinalnoj mukozi. Nije toksičan, ne apsorbuje se i kompletno se ekskretuje iz organizma putem fecesa u okviru 24 sata. Kako je rezistentan na gastrointestinalne enzime, lignin se eliminiše iz gastrointestinalnog trakta nepromenjen, te se smatra dijetalnim vlaknom.
Glavne karakteristike i prednosti primene Filtrum® tableta:
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Preporučena upotreba je jedna doza 3-4 puta dnevno jedan sat pre obroka i/ili uzimanja drugih lekova.
Doza zavisi od uzrasta i telesne težine.
Doziranje kod dece:
Doziranje kod dece starije od 12 godina i odraslih:
Primena Filtrum® tableta kod intoksikacije alkoholom
Prevencija:
Terapija:
Preporučena dužina terapije je 3-5 dana za akutne infekcije i trovanja, 14-21 dan za alergije i hronične intoksikacije.
Filtrum® mogu da koriste trudnice i žene tokom laktacije, kao i deca uzrasta ispod jedne godine (uz konsultaciju sa lekarom).
Upozorenja! Dodaci ishrani se ne mogu koristiti kao zamena za raznovrsnu i uravnoteženu ishranu. Preporučene dnevne doze se ne smeju prekoračiti. Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji. Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
400 mg hidrolizovanog lignina koji je polimer biljnog porekla, polisaharid sa razvijenom poroznom strukturom.
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Dijareja je definisana (SZO) kao tri ili više mekih ili tečnih stolica dnevno (ili češće pražnjenje nego što je uobičajeno za pojedinca). Češće pražnjenje formirane stolice ne predstavlja dijareju, niti je to meka, „testasta” stolica ređa od dva puta dnevno. Dijareja se razlikuje po specifičnim simptomima (može biti praćena abdominalnim grčevima, groznicom, mučninom, povraćanjem, zamorom i hitnim stanjem, nadimanjem, izbacivanjem stolice veće zapremine), kao i po težini simptoma i dužini trajanja.
Dijareja je bolest koja je drugi vodeći uzrok smrti dece mlađe od pet godina starosti i odgovorna je za više od 700.000 smrtnih slučajeva dece svake godine. Većina ljudi zapravo umire od jake dehidracije i gubitka tečnosti (vode i elektrolita).
Mogući mehanizmi nastanka dijareje su:
Osmotsko opterećenje – dijareja se javlja kada rastvori koji ne mogu da se apsorbuju ostanu u crevima i vežu vodu (soli, šećeri, heksitoli itd.).
Povećana sekrecija – dijareja se javlja kada creva izlučuju više elektrolita i vode nego što apsorbuju (infekcije, trovanje hranom, dijetalne masti, lekovi itd.).
Skraćeno vreme kontakta sa površinom – dijareja se javlja kada brzi crevni tranzit i/ili smanjena površina umanje apsorpciju tečnosti (inflamatorne bolesti creva, resekcija creva, stimulacija glatkih mišića creva lekovima itd.).
Postoje mnogi uzroci koji dovode do dijareje:
Šta je „Putnička dijareja“?
To je crevna infekcija prouzrokovana konzumiranjem kontaminirane hrane ili vode – javlja se kao posledica nesanitarnog rukovanja hranom (feko-oralna infekcija). Najčešći uzročnik je enterotoksična E. coli, a slede je druge bakterije – Campilobacter jejuni, Shigella spp. i Salmonella spp. Virusni patogeni mikroorganizmi koju mogu da je izazovu uključuju norovirus, rotavirus i astrovirus. Giardia je glavni protozoalni patogen pronađen u putničkoj dijareji. Iznenada se pojavljuje. Simptomi se kreću od blagih grčeva i hitnih mekih stolica do jakih bolova u trbuhu, groznice, povraćanja i krvave dijareje. Nelečena bakterijska dijareja traje 3–7 dana, virusna 2–3 dana, dok protozoalna dijareja može da traje nedeljama do mesecima bez lečenja.
Terapija dijareje
Standardna terapija bolesti dijareje podrazumeva oralnu rehidrataciju, dijetu, dok se antibiotici primenjuju samo kod teških slučajeva (povraćanje, grčevi, groznica), krvavih dijareja, upornih dijareja koje su rezistentne na primenjene terapisjke mere. Metronidazol se koristi kod dijareja izazvanih Giardia-om i ostalim protozoama. Kao podrška terapiji koriste se: antipropulzivi (loperamid) – smanjuju motilitet creva, a time i usporava izbacivanje patogena iz organizma (ne smeju da ga koriste pacijenti sa groznicom i krvavom dijarejom), zatim probiotici i enterosorbensi (aktivni ugalj i lignin).