NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
GeloRevoice® pastile pružaju delotvornu zaštitu nadražene usne šupljine i sluznice grla. Zbog prisutnosti minerala pastile imaju blagi učinak šumećih tableta.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Uzimati po potrebi više puta na dan, svaka 2-3 sata, najviše 6 pastila.
Preporučujemo da pastile uzimate nakon jela. GeloRevoice® pastile namenjene su za decu stariju od 6 godina i odrasle. GeloRevoice pastile polako otapajte u ustima dok se u potpunosti ne otope kako bi se hidrogelni kompleks u celosti razvio i ravnomerno rasporedio. Rastapanje pastila u ustima traje od 20 do 30 minuta.
Upozorenja! Dodaci ishrani se ne mogu koristiti kao zamena za raznovrsnu i uravnoteženu ishranu. Preporučene dnevne doze se ne smeju prekoračiti. Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji.
Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
Natrijum hijaluronat, ksantan, karbomer, manitol, ksilitol i mentola.
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Svaka osoba drugačije doživljava bol u grlu. Možda ćete osetiti suvo, grebanje ili peckanje u grlu. Glas često zvuči grubo ili promuklo, ponekad potpuno prestaje kada govori. Bol može biti konstantan ili se javlja samo pri govoru ili gutanju. U zavisnosti od toga gde i u kojoj meri dolazi do upale, grlo ili krajnici (ako su još uvek prisutni) će biti crveni i otečeni u različitom stepenu. Alergije na polen i refluks želudačne kiseline (sa žgaravicom kao simptomom) su samo neki od mogućih uzroka upale grla – šta još postoji?
Prehlada često počinje grebanjem grla ili bolom pri gutanju ili govoru. Virusi su obično uzrok i prenose se kapljičnim putem (kijanje, kašalj, ljubljenje). Oni izazivaju upalu, što uzrokuje bol u grlu. Kako se uzročnici šire, pored upale grla postepeno se dodaju i drugi simptomi kao što su bolovi u telu i glavobolji, blaga temperatura (do 38,5 stepeni Celzijusa), curenje iz nosa i kašalj.
Ako je grlo zahvaćeno, to se naziva akutna upala grla (faringitis). Sluzokoža je crvena, otečena i takođe sluzokoža. Ako su zahvaćeni bočni zidovi zadnjeg zida grla, radi se o bočnoj angini kordova (angina lateralis). Bol u grlu koja prati prehladu obično postaje podnošljivija nakon dan ili dva i često potpuno nestaje u roku od nedelju dana. Ako to nije slučaj, bakterije mogu biti uključene u upalu. Posebno su streptokoki uobičajeni predstavnici koji se pridružuju virusnoj infekciji u grlu.
Akutni tonzilitis je često uzrokovan virusnom infekcijom krajnika. To može naknadno dovesti do takozvane sekundarne infekcije usled dodatne infekcije bakterijama (obično streptokoki). Krajnici su otečeni i veoma crveni. Takođe mogu biti prekrivene žućkasto-belkastim premazom u obliku mrlja.
Oboleli pate od jakih, često jednostranih bolova u grlu levo ili desno, koje su obično praćene ogromnim poteškoćama pri gutanju. Pored toga, bol u grlu može zračiti u uho i zube sa obe strane ili sa jedne strane. Povišena temperatura i opšti osećaj bolesti su dodatni simptomi. Tonzilitis zahteva lečenje, između ostalog, zbog akutnog rizika od infekcije i mogućih komplikacija.
Ako zaštitni sloj vlage nije dovoljan, patogeni i drugi zagađivači mogu lakše napasti ili iritirati ćelije u grlu i grlu. Svako ko često boravi u klimatizovanim i zagrejanim prostorijama sa suvim vazduhom ili puši ne oštećuje samo sluzokože u ustima i grlu, već i glas.
Da bi nastao glas, vazduh mora da teče iz pluća kroz larinks. Protok vazduha izaziva vibriranje glasnih nabora, proizvodeći zvukove. Na primer, ako je vlažnost preniska, sluzokože glasnih nabora ponekad gube potrebnu vlagu. Oni su manje elastični i više se ne zatvaraju potpuno kao što to obično rade.
Bol u grlu se takođe može razviti u hroničnu bolest. Ako simptomi napreduju postepeno i traju mesecima ili godinama, lekari govore o hroničnom razvoju. Možda ćete osetiti grebanje u grlu ili osećaj knedle u grlu. Zbog toga ponekad postoji prava prinuda da pročistite grlo i nastaje promuklost.