NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Očne površine - rožnjača i konjunktiva moraju biti stalno vlažne da bi se obnovilo i održalo zdravlje očiju. U idealnom slučaju to je omogućeno našim suzama. Povremeno, međutim, nema dovoljno suza ili je njihov sastav narušen. Tada oko reaguje crvenilom, svrabom, osećajem stranog tela, osećajem pečenja ili akutnim umorom. Ovi simptomi neadekvatnog snabdevanja fiziološkim suzama mogu da se jave u suvim ili klimatizovanim sredinama, kao posledica lečenja ili samo zbog starosti. Epitelne ćelije rožnjače i konjunktive kontinuirano se obnavljaju, a ovaj proces najbolje se obavlja u vlažnom okruženju. Zato je od vitalnog značaja da je nakon hirurških procedura očna površina dovoljno podmazana kako bi se omogućilo pravilno zarastanje rana. U svim tim slučajevima preporučuje se upotreba HYLO‑CARE® kapi koje intenzivno vlaže oči i obnavljaju prirodnu ravnotežu vlažnosti.
HYLO‑CARE® sadrži natrijumovu so hijaluronske kiseline koja je fiziološka supstanca oka, ali takođe i drugih delova tela. Natrijum alhiauronat ima jedinstvena svojstva koja mu omogućavaju da formira ravnomeran, stabilan i dugotrajan lubrikacioni film na površini oka koji se ne ispira brzo. Time se produžava njegov efekat vlaženja bez ometanja vida. Iz tog razloga se HYLO‑CARE® može koristiti tokom dana, dok masti za oči i gelovi mogu dovesti do zamagljenog vida zbog njihove masne konzistencije.
Pored toga HYLO‑CARE® sadrži dekspantenol koji pripada širokoj grupi B vitamina. Ova komponenta ispunjava potrebu za intenzivnom regeneracijom oka i dopunjuje svojstva vlaženja natrijum-hijaluronata. Dodatno, dekspantenol pomaže zarastanje rana, pa tako površinske erozije na očnoj površini prouzrokovane nedovoljnim suznim filmom, kao i hirurškim ranama, brže zarastaju.
HYLO‑CARE® time obezbeđuje dovoljnu vlažnost oka i istovremeno poboljšava regeneraciju epitela rožnjače i konjunktive.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
1. KORAK:
Pre upotrebe skinite zatvarač sa bočice. Da biste to učinili, držite poklopac neposredno iznad bočice. Drugom rukom izvucite bočicu iz poklopca rotirajućim pokretom. Pre prve primene okrenite vrh HYLO‑CARE® bočice na dole i pritiskajte dno bočice sve dok se ne pojavi prva kap na kapaljci. Sada je bočica spremna za dalju upotrebu.
2. KORAK:
Držite bočicu okrenutu naopako sa palcem na gornjem kraju bočice i sa ostalim prstima na dnu bočice.
3. KORAK:
Ruku koja drži COMOD®-bočicu pridržavajte drugom rukom, kao što je prikazano na slici.
4. KORAK:
Blago nagnite glavu unazad, nežno povucite donji kapak na dole i snažno i brzo pritisnite sredinu dna bočice. Na taj način aktivirate mehanizam kojim se oslobađa jedna kap. Zbog posebnog COMOD® sistema ventila, veličina i brzina svake kapljice su iste, nezavisno od toga koliko jako je pritisnuto dno. Lagano zatvorite oči kako biste omogućili da se tečnost ravnomerno razlije po površini oka.
5. KORAK:
Zatvarač vratite odmah posle upotrebe. Vodite računa da vrh kapaljke bude suv. Molimo Vas da pri nanošenju ove tečnosti izbegavate kontakt između vrha bočice i Vašeg oka ili Vaše kože. COMOD® - sistem oslobađa 10 mL rastvora što odgovara količini od približno 300 kapi. Iz tehničkih razloga, mala količina ostaje u bočici na kraju upotrebe. HYLO‑CARE® se može koristiti tokom neograničenog vremenskog perioda.
Jednom bočicom HYLO‑CARE® treba tretirati samo jednu osobu!
1 mL HYLO‑CARE sadrži 1 mg natrijum-hijaluronata, dekspantenol, anhidrovanu limunsku kiselinu, natrijum-citrat i vodu za injekcije
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Ukoliko koristite bilo koje druge kapi za oči treba pustiti da prođe najmanje 30 minuta između dve primene a HYLO‑CARE® treba uvek koristiti na kraju. Masti za oči uvek treba nanositi posle upotrebe HYLO‑CARE® kapi. S obzirom da ne sadrži konzervans, HYLO‑CARE® se dobro podnosi čak i kada se koristi tokom dužeg vremenskog perioda. U veoma retkim slučajevima zabeležene su reakcije preosetljivosti kao što su pečenje ili prekomerno suzenje koje prestaju odmah po prekidu primene HYLO‑CARE®. HYLO‑CARE® se može koristiti tokom nošenja kontaktnih sočiva. Da bi se izbegle reakcije netolerancije koje su moguće zbog interakcija između proizvoda za negu kontaktnih sočiva i preparata HYLO‑CARE®, preporučujemo da nakon stavljanja kontaktnih sočiva sačekate 30 minuta sa primenom kapi za oči. Na osnovu dostupnih saznanja, HYLO‑CARE® se može koristiti kod dece, trudnica i dojilja.
Koliko često i koliko dugo možete da koristite HYLO‑CARE®?
HYLO‑CARE® treba koristiti u skladu sa Vašim stanjem i prema uputstvima Vašeg lekara ili farmaceuta. Generalno treba da ukapate jednu kap HYLO‑CARE® 3 puta na dan u oba oka. Ukoliko je potrebno on se može koristiti češće. Ukoliko koristite HYLO‑CARE® češće (npr. više od 10 puta na dan) molimo Vas da se konsultujete sa svojim oftalmologom. HYLO‑CARE® je pogodan za dugotrajan tretman. Kao što je to slučaj i sa svim drugim tegobama, ukoliko tegobe opstanu treba da se konsultujete sa svojim oftalmologom.
Kada ne treba da koristite HYLO‑CARE®?
HYLO‑CARE® ne treba koristiti ukoliko ste preosetljivi na neki od sastojaka.
Nedovoljna proizvodnja suza ili promena u njihovom sastavu utiče na ćelije rožnjače i konjunktive. Dolazi do oštećenja ili izumiranja tih ćelija zbog nedostatka hranljivih materija i kiseonika. Ista situacija može se desiti nakon operacije oka ili povrede očne površine. Svi slučajevi dovode do crvenila, pečenja ili svraba očiju ili bolnog osećaja stranog tela.
Sindrom suvog oka je jedan od najčešćih poremećaja oka. Izazvan je smanjenom proizvodnjom vodene faze i/ili povećanim isparavanjem suza. Ovo drugo je poznato i kao evaporativno suvo oko i uzrokovano je nestabilnim ili deficitarnim lipidnim slojem suznog filma. Kada se ne leči, poremećeni suzni film može dovesti do upale očne površine i očnih kapaka, kao i do ozbiljnog oštećenja vida, a samim tim i do smanjenog kvaliteta života.
Pacijenti koji pate od nedostatka proizvodnje suza obično doživljavaju olakšanje upotrebom očnih lubrikanata na bazi hijaluronske kiseline. Suve oči izazivane isparavanjem suza, tretiraju se higijenom očnih kapaka (npr. primenom toplote i čišćenjem očnih kapaka) i veštačkim suzama koje specifično stabilizuju lipidni sloj suznog filma.
Tokom sna proizvodi se mnogo manje suza. Zbog toga bi upotreba masti za oči pre spavanja, uz dnevnu upotrebu veštačkih suza, bila korisna noću kako bi se sprečilo stvaranje neprijatnih čvrstih naslaga oko korena trepavica i na ivicama očnih kapaka koje mogu izazvati iritaciju i upalu očiju.