NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Natrijum hijaluronat obezbeđuje optimalnu vlažnost i lubrikaciju
Endogeni natrijum hijaluronat koji se prirodno stvara u organizmu je prikladan za dugotrajnu, intenzivnu lubrikaciju očiju. Zbog svoje hemijske strukture, natrijum hijaluronat vezuje i višestruko zadržava svoju težinu u vodi. Savršeno prijanja na površinu oka i formira ujednačen i stabilan film koji održava oči vlažnim.
Bez konzervanasa i fosfata u patentiranoj COMOD® bočici
Konzervansi, koji služe da spreče kontaminaciju kapi za oči tokom skladištenja i upotrebe, mogu uticati na prirodni suzni film i oštetiti ćelije površine oka. Štaviše, mogu izazvati reakcije netolerancije¹. Moderne veštačke suze su stoga bez konzervanasa. Ovo se takođe odnosi i na HYLO-COMOD®, jer se nalazi u patentiranom višedoznom COMOD® sistemu koji na jedinstven način sprečava kontaminaciju svog sadržaja.
Fosfati koji se široko koriste u kapima za oči takođe mogu imati štetan uticaj na već oštećenu rožnjaču². Vezivanje fosfata za kalcijum, koji se oslobađa iz oštećenih ćelija rožnjače, može dovesti do stvaranja teško rastvorljivih kalcifikacija koje mogu trajno da oštete vid. Zbog toga kapi za oči koje se koriste na suvoj i oštećenoj površini oka ne bi trebalo da sadrže fosfate. HYLO-COMOD® je bez fosfata i stoga ne predstavlja rizik od kalcifikacije rožnjače.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
1. KORAK:
Pre upotrebe skinite zatvarač sa bočice. Da biste to učinili, držite poklopac neposredno iznad bočice. Drugom rukom izvucite bočicu iz poklopca rotirajućim pokretom. Pre prve primene okrenite vrh HYLO‑COMOD® bočice na dole i pritiskajte dno bočice sve dok se ne pojavi prva kap na kapaljci. Sada je bočica spremna za dalju upotrebu.
2. KORAK:
Držite bočicu okrenutu naopako sa palcem na gornjem kraju bočice i sa ostalim prstima na dnu bočice.
3. KORAK:
Ruku koja drži COMOD®-bočicu pridržavajte drugom rukom, kao što je prikazano na slici.
4. KORAK:
Blago nagnite glavu unazad, nežno povucite donji kapak na dole i snažno i brzo pritisnite sredinu dna bočice. Na taj način aktivirate mehanizam kojim se oslobađa jedna kap. Zbog posebnog COMOD® sistema ventila, veličina i brzina svake kapljice su iste, nezavisno od toga koliko jako je pritisnuto dno. Lagano zatvorite oči kako biste omogućili da se tečnost ravnomerno razlije po površini oka.
5. KORAK:
Zatvarač vratite odmah posle upotrebe. Vodite računa da vrh kapaljke bude suv. Molimo Vas da pri nanošenju ove tečnosti izbegavate kontakt između vrha bočice i Vašeg oka ili Vaše kože. COMOD® - sistem oslobađa 10 mL rastvora što odgovara količini od približno 300 kapi. Iz tehničkih razloga, mala količina ostaje u bočici na kraju upotrebe. HYLO‑COMOD® se može koristiti tokom neograničenog vremenskog perioda.
Jednom bočicom HYLO‑COMOD® treba tretirati samo jednu osobu
1 mL HYLO‑COMOD® sadrži 1 mg natrijum-hijaluronata, anhidrovanu limunsku kiselinu, natrijum-citrat, sorbitol i vodu za injekcije.
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Ukoliko koristite bilo koje druge kapi za oči, treba pustiti da prođe najmanje 30 minuta između njihove primene i primene HYLO‑COMOD®, a HYLO‑COMOD® treba uvek koristiti na kraju. Masti za oči uvek treba koristiti posle primene HYLO‑COMOD® kapi. S obzirom da ne sadrži konzervans HYLO‑COMOD® se dobro podnosi čak i pri produženoj upotrebi. U veoma retkim slučajevima su beležene reakcije preosetljivosti kao što su pečenje ili prekomerno suzenje, koje prestaju odmah po prekidu primene HYLO‑COMOD® kapi.
Imajte na umu da je moguća privremena pojava zamagljenog vida nakon primene HYLO‑COMOD® kapi, zbog viskoznosti rastvora za oči. Da bi se izbegle reakcije inkompatibilnosti koje su moguće zbog interakcija između proizvoda za negu kontaktnih sočiva i preparata HYLO‑COMOD®, preporučujemo da nakon stavljanja kontaktnih sočiva sačekate 30 minuta sa primenom kapi za oči. Na osnovu dostupnih podataka, HYLO‑COMOD® se može koristiti kod dece, trudnica i dojilja.
Koliko često i koliko dugo možete da koristite HYLO-COMOD®?
HYLO‑COMOD® treba koristiti u skladu sa uputstvima koje Vam je dao Vaš lekar ili specijalista za kontaktna sočiva. Generalno, treba da ukapate po jednu kap HYLO‑COMOD® 3 puta na dan u oba oka. Ukoliko je neophodno, ove kapi se mogu koristiti i češće. Ukoliko HYLO‑COMOD® koristite češće (npr. više od 10 puta na dan) molimo Vas da se konsultujete sa svojim oftalmologom. HYLO‑COMOD® kapi su pogodne za dugotrajnu upotrebu. Kao što je to slučaj sa svim tegobama, ukoliko one potraju treba da se konsultujete sa svojim oftalmologom.
Kada ne treba da koristite HYLO-COMOD®?
HYLO‑COMOD® ne treba koristiti ukoliko ste preosetljivi na bilo koji od sastojaka.
Suzni film koji pokriva površinu oka ima prilično komplikovanu strukturu. Krajnji tanki lipidni sloj usporava isparavanje vodene faze ispod. Vodena faza igra važnu ulogu u snabdevanju površine oka kiseonikom i hranljivim materijama. Ravnomernu raspodelu suznog filma preko oka obezbeđuje treći sloj, odnosno sloj mucina, koji je u direktnom kontaktu sa rožnjačom i konjunktivom.
Nedovoljna produkcija suznog filma ili promena njegovog sastava znači da suzni film više ne može da formira kontinualni sloj, odnosno da se raspada (slika 2). Kao posledica toga, ćelije površine oka su lišene kiseonika i hranljivih materija što dovodi do oštećenja ćelija koje zauzvrat izaziva svrab, peckanje i osećaj stranog tela. Ovi simptomi su često praćeni bolom. U uznapredovaloj fazi suvog oka mogu dovesti do oštećenja rožnjače i konjunktive.