NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Inofem povećava osetljivost tkiva na insulin, što rezultuje smanjenom koncentracijom androgena, inhibira preuranjenu atreziju folikula, doprinosi proizvodnji SHBG (globulin koji vezuje polne hormone), reguliše poremećeni odnos luteinizirajućeg hormona (LH) i folikulostimulišućeg hormona (FSH) i prekomerni odgovor LH prema gonadotropin-oslobađajućem hormonu (GnRH).
Mio-inozitol je važan element ćelijskog zida i bihemijskih posrednika u našem telu. Mio-inozitol utiče na reakciju ćelije na insulin (hormon koji učestvuje u metabolizmu ugljenih hidrata). Uz to, naučne studije koje su izvedene u poslednje dve decenije su pokazale značaj uloge koju mio-inozitol ima u procesu zrenja oocita u jajnicima.
Folna kiselina pripada grupi B vitamina i ima uticaja ne brojne metaboličke funkcije u organizmu. Folna kiselina omogućava održavanje normalnog metabolizma homocisteina i sinteze aminokiselina. Takođe učestvuje u ćelijskoj deobi (uključujući deobu oocita) i podržava normalnu hematopoezu.
Pomoćne materije:
Maltodekstrin je prirodna supstanca biljnog porekla i predstavlja mešavinu polisaharida i oligosaharida. U sklopu Inofem®, maltodekstrin predstavlja nosač mešavine aroma i vitamina, i pogodan je za precizno doziranje folne kiseline. Količina maltodekstrina koja se nalazi u jednoj vrećici Inofem® nije veća od 0.037g (37 mg) i nije kontraindikovana čak ni za pacijente sa dijabetesom.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Jednom dnevno sadržaj kesice razblažiti u 200 mL mlake vode, promešati i popiti.
Zbog svog sastava, Inofem je namenjen prvenstveno ženama sa policističnim ovarijalnim sindromom (PCOS), ženama sa poremećajima menstrualnog ciklusa i dijabetesom tipa 2.
Upozorenja! Dodaci ishrani se ne mogu koristiti kao zamena za raznovrsnu i uravnoteženu ishranu. Preporučene dnevne doze se ne smeju prekoračiti. Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji.
Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
Inofem® je moderni dijetetski suplement koji sadrži mio-inozitol (2000 mg) i folnu kiselinu (200 μg).
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Policistični ovarijalni sindrom (PCOS) su prvi opisali Stein i Leventhal 1935.godine i on predstavlja endokrini poremećaj. Patomehanizam promena je udružen sa nepravilnim lučenjem hormona hipotalamusno-hipofizno-gonadalne osovine (HPG osa).
Kao rezultat toga, uprkos relativno malim poremećajima hormonske sekrecije, većina žena pogođenih ovim poremećajem imaju izostanak ovulacije i menstrualne poremećaje u obliku dugih ili nepravilnih ciklusa. Izostanak ovulacije je uzrok neplodnosti.
Zašto žene sa PCOS imaju anovulacione cikluse i infertilitet?
Nakon određene tačke u sazrevanju folikula u jajniku, njegov dalji razvoj zavisi od hormona koje luči hipofiza: gonadotropnih hormona FSH i LH. Poremećaji ciklusa sekrecije uzrokuju rast i sazrevanje folikula samo do određene tačke tako što retko ili nikada ne vode ka ovulaciji.
Kod mnogih žena su dijagnostikovani prekomerna sekrecija androgenih hormona i opterećujući klinički simptomi, koji uključuju preteranu maljavost, seboreju, akne i androgeni gubitak kose (alopecija). Ostali problemi koji se razvijaju uključuju gojaznost, poremećaje metabolizma lipida i šećera i arterijsku hipertenziju.
PCOS su veoma promenljivi i javljaju se sa različitim nivoma učestanosti:
Kako se može zaključiti da žena ima PCOS?
Grupa eksperata se 2003.godine okupila u Roterdamu i odredila zajedničke dijagnostičke kriterijume za PCOS. Prema tim kriterijumima, dijagnostikovanje PCOS zahteva ispunjavanje dva od tri sledeća stanja: