NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Multi-Gyn® Actigel sadrži patentirani 2QR-kompleks. Ovaj prirodni sastojak dobija se iz lekovitog bilja, a čine ga bio-aktivni polisaharidi. Ima jedinstvenu moć da blokira prijanjanje stetnih bakterija i da ih na taj način efikasno neutrališe. Ovaj prirodni mehanizam blokade potpuno je bezbedan i nije stetan jer se ne zasniva na delovanju toksičnih supstanci ili jakih hemijskih agensa tako da nema nezeljene efekte.
Osim glavnog delovanja da blokira stetne mikroorganizme, Multi-Gyn® Actigel potpomaže prirodni sistem obnavljanja tkiva i optimizuje stanje tkiva i sluzokoze. Trenutno uspostavlja optimalnu kiselost vaginalne sredine (pH vrednost).
Stimulišući razvoj korisnih laktobacila (bakterija mlene kiseline) Multi-Gyn® Actigel stara optimalnu prirodnu floru koja sprečava pojavu neugodnosti.
Neugodnosti u intimnoj regiji su mnogo česće nego što se misli. Mnoge žene prepoznaće ovu vrstu neugodnosti: iritacije, bol, osećaj pecenja, neprijatan miris ili pojačan sekret, osetljivost tokom seksualnog odnosa ili nakon njega, iritirane usne (labija) i svrab. Srab, osećaj pecenja ili iritacije često se pogoršavaju zbog nošenja uzane odeće, vlažnih dnevnih ulozaka ili higijenskih ulozaka.
Multi-Gyn® ActiGel je efikasno i prirodno rešenje za sve takve neugodnosti u intimnoj regiji.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem.
Za više informacija o tome kako da koristite Multi-Gyn® ActiGel molimo Vas da pogledate uputstvo za upotrebu na ovoj stranici u .pdf formatu.
Trudnoća i dojenje
Multi-Gyn® ActiGel je bezbedan za primenu i tokom trudnoce i dojenja.
Čuvanje
Čuvate Multi-Gyn® ActiGel izmedu 10°C i 25°C (sobna temperatura).
Unakrsni polimer galaktoarabina i glukuronske kiseline, ksantan guma, glicerin, kaprilil glikol.
2QR - kompleks: patentirani bioaktivni polisaharidi.
Koliko često moram da koristim Multi-Gyn® ActiGel?
Za lečenje vaginalnih tegoba, savetujemo korišćenje Multi-Gyn® ActiGel-a 5 dana uzastopno, dva puta dnevno.
Kada ću osetiti efekat?
Osetićete trenutno olakšanje, posebno na simptome, kao što su iritacija ili svrab. Međutim, ovo može biti različito za svaku osobu.
Da li Multi-Gyn® ActiGel ima bilo kakve neželjene efekte?
Ne, ne postoje poznati neželjeni efekti.
Moje tegobe su nestale, da li treba da nastavim sa korišćenjem Multi-Gyn® ActiGel-a?
Ne, nema potrebe da se stalno koristi Multi-Gyn® ActiGel. Ako želite, možete nastaviti sa korišćenjem Multi - Gyn ActiGel-a nekoliko puta nedeljno.
Da li Multi-Gyn® ActiGel utiče na korišćenje antibiotika?
Ne, Multi-Gyn® ActiGel ne utiče na antibiotike. U stvari, savetujemo korišćenje Multi-Gynn® ActiGel-a u toku ili nakon upotrebe bilo kakve antibiotske terapije.
Da li moram da iskoristim celu tubu?
Upotreba Multi-Gyn® ActiGel vam pruža direktno olakšanje vaših nelagodnosti. Samo je količina prsta (2 cc) neophodna da bi bila efikasna.
BAKTERIJSKA VAGINOZA
Šta je bakterijska vaginoza?
Bakterijska vaginoza je poremećaj, odnosno disbalans u vaginalnoj sredini prouzrokovan bakterijama. U vagini se inače nalazi mnogo "korisnih" bakterija - laktobacila, kao i nekoliko drugih vista bakterija, kao sto su kokoidne bakterije. Laktobacili su odgovorni za zdravu kiselost vaginalne sredine u kojoj kokoidne bakterije tesko uspevaju. Smanjenje kiselosti vaginalne sredine i prisustvo kokoidnih bakterija u velikom broju naziva se "bakterijska vaginoza".
Kako da znam da imam bakterijsku vaginozu?
Primetićete drugačiji vaginalni sekret, koji može biti proziran ili obojen i pojačan. Najčešće ima miris na ribu, naročito posle polnog odnosa bez zastite. Često možete osetiti vaginalne neugodnosti, kao sto su svrab, iritacie, osetijivost, crvenilo i bol. Neke žene imaju bakterijsku vaginozu, a nemaju nikakve simptome. Kiselost vaginalne sredine je tada poremećena: pH > 5
Ako je to infekcija, da li sam je dobila od nekoga?
Ne, ukoliko primenjujete normalnu higijenu. Bakterijska vaginoza je prekomerni rast bakterija koje su često prisutne u vagini zbog blizine anusa. lako su česca pojava kod seksualno aktivnih žena, mogu se javiti i kod žena koje nisu seksualno aktivne.
Da li je treba lečiti?
Da. Bakterijska vaginoza jeste nepozelina vaginalna flora. Ako se ne leči, bakterije mogu prodreti u matericu i prouzrokovati ozbiline probleme. Lečenje je naročito važno za trudnice. Naravno, uvek je bolje spreciti nego lečiti.
GLJIVICE
Šta su gljivice?
Gljivice (fungus) imaju 2 faze: fazu spora koja ne prouzrokuje probleme i končastu fazu koja može prouzrokovati probleme. I gljivicama je, bas kao i laktobacilima, za rast potreban ćelijski šećer tako da se oni medusobno bore za ovaj izvor hrane. Prema tome, gljivice se uglavnom nalaze u vaginalnoj sredini koja ima normalnu (optimalnu) kiselost.
Kako da znam da imam gljivice?
Obično ćete primetiti sekret bez mirisa, bele boje, nalik na mladi sir i osetiti vaginalne neugodnosti, kao sto su svrab, iritacije, oseljivost, crvenilo i bol.
Ako je to infekcija, da li sam je dobila od nekoga?
Ne mora da znači. Gljivice su često nezvani gost. Međutim, ako se ovakve infekcije ponavljaju, moze se dogoditi da je Vas partner izvor. Rekurentne gljivine infekcije često se javljaju kod osoba koje boluju od dijabetesa zbog
povećane kolicine sećera, izvora hrane za gljivice. Slaba otpornost na gljivine infekcije je takođe primećena u citavim porodicama tako da se one vezuju i za genetski faktor.
Da li ih treba lečiti?
Za razliku od bakterijske vaginoze, gljivice nisu tako opasna vaginalna infekcija ali su prilična smetnja i uticu na kvalitet života. Ako imate tegobe zbog ovakvih infekcija, indikovano je lečenje posebnim lekovima - antimikoticima. Naravno, prevencija je uvek najbolje rešenje.