NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Orthofix je jedinstven proizvod iz grupe hondroprotektora koji je namenjen terapiji osteoartroza, degenerativnih oboljenja hrskavice, nakon povreda i jačeg opterećenja hrskavica kolena, kuka i lakta. Kombinacija aktivnih supstanci u Orthofix tabletama brzo, već nakon 10 dana, ublažavaju tegobe izazvane zapaljenjenskim procesom na hrskavici kao što su bol i otok. Originalna i superiorna formulacija koja u istom proizvodu kombinuje glukozamin sulfat I MSM (metilsulfonilmetan).
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Preporučena dnevna doza je 2 tablete dnevno uz obrok.
Koristiti u kontinuitetu 2 do 3 meseca.
AKTIVNI SASTOJCI U 2 TABLETE:
Glukozamin (glukozamin-sulfat 2KC1) 1500 mg
Hijaluronska kiselina (natrijum-hijaluronat) 100 mg
Metilsulfonilmetan (MSM) 100 mg
Suvi ekstrakt rizoma kurkume (Curcuma longa) 100 mg od toga kurkuminoida 95 mg.
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Osteoartroza (OA) predstavlja najčešće hronično zglobno oboljenje, koje se javlja češće kod starijih osoba, ali takođe ima sve veću tendenciju pojave u srednjoj dobi kod radno aktivnog stanovništva, a bol u zglobu, ukočenost, deformitet i gubitak funkcije dovode do hroničnog invaliditeta.
OA se manifestuje morfološkim, biohemijskim, molekularnim i biomehaničkim promenama ćelija hrskavice, koštanih ćelija, kao i ekstracelularnog matriksa.
Ovi događaji dovode do razmekšavanja hrskavice, fibrilacije, ulceracija i njenog gubitka, kao i skleroze, očvršćavanja subhondralne kosti i formiranja novih koštanih formacija (osteofita) i subhondralnih cisti.
Svi procesi su pokrenuti i praćeni produkcijom proinflamatornih citokina i faktora rasta uz aktivnost inflamatornih ćelija, tako da se OA smatra pravim zapaljenskim procesom u zglobovima koji prati i/ili prethodi degenerativnom procesu.
Faktori rizika za OA su brojni, ali su najznačajniji sljedeći: gojaznost, hiperglikemija, hiperholesterolemija, dijetalna ishrana (nedostatak vitamina C i antioksidanasa), starija dob, ženski pol, koštana gustina (veća koštana gustina), polni hormone, fizička aktivnost, zglobni deformiteti (urođeni ili stečeni), povreda i repetitivne povrede, mišićna slabost i genetska predispozicija.
U kliničkom nalazu su najznačajniji: otok zgloba, bolna osjetljivost zgloba, zglobni deformiteti/subluksacije, poremećen hod, kao i izmena mekih tkiva i burzi.