NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Kompleks antioksidanasa, L-karnitina, koenzima Q10 i L-arginina za poboljšanje plodnosti muškaraca koji žele potomstvo. Nutritivna podrška kod muškog infertiliteta povezanog sa ishranom. Ne sadrži laktozu ni gluten. Ne sadrži sastojke životinjskog porekla, pogodan za vegane i vegeterijance.
Hormoni igraju odlučujuću ulogu u proizvodnji spermatozoida (spermatogeneza). Hipofiza stvara hormon poznat kao folikostimulišući hormon (FCH). Luteinizirajući hormon (LH) se stvara u isto vreme. Dok oba hormona dovode do sazrevanja jajnih ćelija kod žena, kod muškaraca su oni odgovorni za formiranje spermatozoida.
Na prvu ruku, proces proizvodnje i sazrevanja se može činiti kratkim, u trajanju od dva do tri meseca (tj. svaka tri meseca se formira novi set spermatozoida u pasemeniku (testistima)). Međutim, jedino u potpunosti sazreli spermatozoidi imaju šansu da oplode jajne ćelije. Dva do tri meseca, stoga, predstavlja dovoljno vremena da poremećaji u razvoju spermatozoida imaju fatalni uticaj na začeće.
Broj proizvedenih spermatozoida kod muškarca zavisi od mnogo različitih faktora, kao što su njegova genetika, okruženje, fizičko stanje i učestalost seksualnog kontakta. Zbog toga broj spermatozoida može varirati od osobe do osobe. Prosečan, seksualno zreo muškarac ima na raspolaganju oko dve do tri milijarde spermatozoida. Ali s obzirom da se spermatozoidi u seminifernoj tubuli neprestano obnavljaju, ove rezerve su uvek mešoviti skup spermatozoida u različitim fazama starosti.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Uzmite 2 kapsule na dan sa malo tečnosti tokom ili nakon obroka.
Upozorenja! Dodaci ishrani se ne mogu koristiti kao zamena za raznovrsnu i uravnoteženu ishranu. Preporučene dnevne doze se ne smeju prekoračiti. Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji.
Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
L-karnitin 440 mg
L-arginin 250 mg
Koenzim Q10 15 mg
Vitamin E 120 mg
Zn 40 mg
Folna kiselina 800 µg
Glutation 80 mg
Selen 60 µg
L-Karnitin-tartarat; L-Arginin-hidrohlorid; Dl-alfa-tokoferilacetat; zgušnjivač: hidroksipropilmetilceluloza (kapsula); cink-citrat; L-Glutation; sredstva protiv zgrudvavanja: silicijum-dioksid, magnezijum-stearat, talk; koenzim Q10; maltodekstrin; boje: titan-dioksid, gvožđe-oksid; pteroilglutaminska kiselina, natrijum-selenat.
Vegi-kapsule: materijal od kog su izrađene kapsule je biljnog porekla (celuloza). Ne sadrži sastojke životinjskog porekla i dobro se podnosi.
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Pokretljivost spermatozoida Stepen pokretljivosti spermatozoida je važan faktor kada se govori o efikasnosti kretanja unutar ženskog genitalnog trakta. Ako spermatozoidi nisu dovoljno brzi, odumreće pre nego što dođu do jajnih ćelija.
Pokretljivost se deli u tri kategorije:
• Progresivna pokretljivost – kretanje ka napred
• Neprogresivna pokretljivost – spermatozoidi se kreću u krug
• Nepokretljivost – bez kretanja
Pokretljivost se smatra normalnom kada je više od 32% spermatozoida progresivno.
Broj spermatozoida Broj ili koncetracija spermatozoida ima i prognostičku i dijagnostičku funkciju tokom ocenjivanja plodnosti. Procenom broja ili koncetracije, može se utvrditi količina sperme koja se prenese tokom seksualnog odnosa. Ovo dalje čini mogućom procenu proizvodnje sperme, rezerve sperme u pasemeniku i održivost sistema za transport sperme.
Morfologija
(izgled) Izgled sperme je presudan element u proceni plodnosti. To je zbog toga što oblik spermatozoida može uticati na njegovu sposobnost da dosegne i prodre do jajne ćelije. Ljudski spermatozoidi mogu se morfološki oceniti prema različitim kriterijumima, pri čemu se mikroskopski utvrđeni poremećaji na delu glave, srednjem delu i repu mogu različito klasifikovati. Morfologija se smatra zdravom ako više od 4% spermatozoida ima normalan oblik.
Vitalnost
(održivost) Za određivanje vitalnosti koristi se analiza udela živih spermatozoida u ejakulatu.
NEPLODNOST ZBOG MEDICINSKIH UZROKA
Bolesti testisa Bolesti testisa i pasemenika poput upala, varikoznih vena ili uvrtanja testisa obično pogađaju mlade muškarce i treba ih shvatiti vrlo ozbiljno, jer mogu narušiti plodnost.
Poremećaji proizvodnje hormona Hormoni, tačnije folikulostimulišući hormoni, kontrolišu proizvodnju spermatozoida u testisima. Ukoliko ne postoji dovoljan broj folikulostimulišućih hormona u telu, treba razmotriti hormonsko lečenje.
Varikozne vene na testisima (varikokela) Varikokele su varikozne vene u predelu testisa i spermatične vrpce. Ovo stanje pogađa otprilike 15% svih muškaraca. Nelečene varikokele su čest uzrok muške neplodnosti, jer zagušenje krvi u skrotumu može povećati temperaturu testisa za 0,5-1C°, što zauzvrat ima štetan uticaj na proizvodnju sperme.
Varikokela je uzrok neplodnosti kod oko 25-40% svih neplodnih muškaraca.
U studiji posebno dizajniranoj za muškarce pogođene subkliničkim varikokelama, pokazano je da uzimanje PROFERTIL®-a tokom najmanje 3 meseca poboljšava sve parametre sperme.
Antitela na spermatozoidima S obzirom da proizvodnja sperme počinje tek u pubertetu, telo može identifikovati spermatozoide kao strane predmete i razviti antitela. Ova antitela mogu umanjiti šansu za začećem.
Poremećaji semenskih kanala Spermatozoidi sazrevaju u pasemeniku. Pasemenik (epididymis) je parni organ, zavijen, duguljast, na zadnjoj ivici i gornjem polu testisa. Dug je 4 – 6m, promera 0,3mm, a na repu se nastavlja u semovod. Glava pasemenika je spojena sa testisom. Pasemički kanali (ductus epididymidis) ispunjeni su spermatozoidima. Čak i najmanja upala može dovesti do adhezija. Sa ovim poremećajem transporta sperme, spermatozoidi nisu u mogućnosti da se povežu sa tečnošću sperme, što ostavlja premalo netaknute sperme u ejakulatu, ili je uopšte nema.
NEPLODNOST ZBOG NEZDRAVOG NAČINA ŽIVOTA
Ukoliko su medicinski uzroci poremećaja neplodnosti isključeni, trenutna nauka pretpostavlja da uzrok leži pre svega u načinu života i navikama u ishrani.
Višak kilograma Prekomerna težina od samo 9 kilograma povećava rizik od neplodnosti za 10%. Naročito, povećanje telesne masnoće u predelu trbuha smanjuje slobodni, biološki aktivni deo testosterona.
Pušenje Pušenje utiče na gustinu i pokretljivost spermatozoida, kao i oblik (morfologiju). Može se pretpostaviti direktan uticaj na funkciju testisa i spermatogenezu (sazrevanje spermatozoida). Metaboliti iz sastojaka cigareta mogu izazvati upalu u muškom genitalnom traktu, što može dovesti do oksidativnog oštećenja sperme.
Alkohol Teška hronična zloupotreba alkohola može imati toksične efekte na testise. Ovo se izražava poremećenom spermatogenezom (sazrevanje spermatozoida). Ovo može pogoršati pokretljivost i oblik.
Ishrana Nezdrava ishrana može dovesti do razvoja nedostataka mikronutrijenata i rezultirati ograničenim kvalitetom sperme. Konkretno, vitamini i drugi mikronutrijenti koji se unose kroz hranu služe kao kofaktori enzimskih reakcija i imaju antioksidativno dejstvo.