NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
Folna kiselina
Folna kiselina, koja se takođe naziva i vitamin B9 je jedan je od najvažnijih vitamina za zdravlje
Učestvuje u velikom broju enzima
Učestvuje u sintezi DNK i RNK
Učestvuje u sintezi važnih aminokiselina
Utiče na aktivnost gena u nervnim ćelijama i pomaže u regulaciji gena uključenih u regeneraciju
Pomaže u regeneraciji aksona i funkcionalnom oporavku nakon povreda
Vitamin B12
Vitamin B12 ili kobalamin, potreban je za proizvodnju mijelina. Ukočenost, trnjenje i gubitak osećaja u udovima neki su od simptoma periferne neuropatije, zbog nedostatka vitamina B12. Statistički podaci pokazuju da između 5% i 20% odrasle populacije ima nedostatak vitamina B12, a do 40% imaju nizak nivo vitamina B12 u plazmi.
Vitamin B6
Vitamin B6 je važan za metabolizam aminokiselina, glukoze i masti. Kod odraslih osoba, neuropatija kao posledica nedostatka vitamina B6, započinje trnjenjem ili gorućim bolom u stopalima, koji se zatim podiže i pogađa noge i ruke. Iako je vitamin B6 prisutan u mnogim prehrambenim proizvodima, njihova prerada dovodi do gubitka vitamina i do 70%. S druge strane, ljudi nisu u stanju da sintetišu B6, pa je unos iz spoljašnjih izvora od važnog značaja.
Vitamin B1
Tiamin (vitamin B1) je vitamin rastvorljiv u vodi i prisutan je u većini biljnih i životinjskih tkiva. Važan je za ćelijsko disanje, za proizvodnju neurotransmitera (glutamata i γ-amino-maslačne kiseline) i za održavanje mijelinskog omotača. Nedostatak tiamina dovodi do neuropatije, poznate kao beri-beri i prvi je opisan sindrom ljudskog nedostatka vitamina.
Umor, razdražljivost i grčevi u mišićima mogu se javiti u trajanju od nekoliko dana do nekoliko nedelja kao rezultat nutritivnog nedostatka. Klinička slika nedostatka vitamina B1 započinje senzornim gubitkom, gorućim bolom, mišićnom slabošću na nogama i stopalima.
Vitamin B3
Vitamin B3, poznat i kao niacin ili nikotinska kiselina, važan je za metabolizam ugljenih hidrata, masti i proteina, a takođe i za prenos međućelijskih signala i popravak DNK u ćeliji.
Nedostatak niacina u hrani može izazvati mučninu, lezije kože i usana, anemiju, glavobolju i umor.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem. Informacije i izjave u vezi sa dijetetskim suplementima nisu procenjene od strane Agencije za lekove i medicinska sredstva i nisu namenjene dijagnozi, lečenju ili sprečavanju bilo koje bolesti ili zdravstvenog stanja. eapoteka.rs ne preuzima odgovornost za netačnosti ili pogrešne navode o proizvodima.
Piti 1 kapsulu dnevno uz dovoljnu količinu vode. Preporučuje se uzimanje preparata tokom 3 do 6 meseci.
Upozorenja! Proizvod ne smeju da korist osobe preosetljive na bilo koji sastojak koji se nalazi u formulaciji. Ako ste trudni, dojite, uzimate bilo kakve lekove ili imate zdravstveni problem, potražite mišljenje svog izabranog lekara ili farmaceuta pre nego što uzmete bilo koji dodatak ishrani. Prekinite upotrebu i obratite se svom lekaru ili farmaceutu ako se pojave neželjene reakcije. Držati van domašaja dece. Čuvati na sobnoj temperaturi. Ne koristite ako je spoljašnja ambalaža proizvoda oštećena.
Uridin monofosfat 50 mg
Vitamin B1 (tiamin) 4 mg
Vitamin B3 (nikotinamid) 10 mg
Vitamin B6 (piridoksin) 6 mg
Vitamin B12 (cijanokobalamin) 10 μg
Folna kiselina 400 μg
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Tokom 2017. godine, u zvaničnom časopisu Bugarskog društva za glavobolju i bol „Cephalgia“ objavljeni su rezultati kliničke studije o efektu i podnošljivosti Urimil Neuro kapsula kod pacijenata sa bolovima u donjem delu leđa. Kod svih učesnika je registrovan nestanak ili značajno smanjenje spontanih bolova u krstima u stanju mirovanja i u pokretu. Kod većine pacijenata (76%) je ustanovljeno više od 50% smanjenja bola.
Periferni nervni sistem (PNS) je produžetak centralnog nervnog sistema (CNS), koji se sastoji od mozga i kičmene moždine. Glavna funkcija perifernog nervnog sistema je povezivanje CNS-a sa udovima i organima u telu. Za razliku od CNS-a, PNS nije zaštićen koštanim tkivom (lobanja i kičma), kao što je slučaj sa mozgom i kičmenom moždinom, što ga čini osetljivim na oštećenja.
Nervne ćelije su najmanje strukturne jedinice nervnog sistema. Njihov broj je oko 100 milijardi, a svaki pojedini neuron je povezan sa najmanje 10.000 drugih. Neuroni u nervnom sistemu se razlikuju po svom obliku i veličini, ali struktura je slična. Neuron ima telo i završetke. Jedan od završetaka, akson, duži je od ostalih i spolja je prekriven mijelinskim omotačem, koji deluje kao izolacija u prenosu nervnog impulsa. Kroz akson, ćelija šalje informacije ostalim ćelijama.