NEWSLETTER: Budite obavešteni o popustima i akcijama
Prijavi se
Prijava za registrovane korisnike
Korpa
Prijava za registrovane korisnike
Fotografije mogu biti ilustrativnog karaktera.
VITIX gel poseduje inovativni mehanizam delovanja koji poboljšava fiziološku ravnotežu slobodnih radikala u ćelijama epidermisa zahvaljujući patentiranom ekstraktu dinje sa visokim sadržajem antioksidanata. VITIX gel je neproziran, nemasni gel sa slabo granularnom teksturom (mikro-perle koje obuhvataju i štite biljnu aktivnu supstancu). Nakon nanošenja, aktivna supstanca se oslobađa u kontaktu sa kožom. Studije sprovedene na VITIX-u pokazuju da redovna primena (2 puta dnevno u kombinaciji sa fototerapijom ili helioterapijom) može sprečiti progresiju depigmentacije, usporiti njen razvoj i, u velikom broju slučajeva, obezbediti zadovoljavajuću repigmentaciju.
Izjava o odricanju odgovornosti: Napominjemo da su fotografije proizvoda date informativno i da ne možemo da garantujemo da bezuslovno verno prikazuje izgled proizvoda. Sadržaj na ovom mestu je za referentne svrhe i nije namenjen zameni saveta lekara, farmaceuta ili drugog licenciranog zdravstvenog radnika. Ne bi trebalo da koristite ove informacije kao samo-dijagnozu ili za lečenje zdravstvenog problema ili bolesti. Odmah se obratite svom lekaru ako sumnjate da imate medicinski problem.
VITIX gel se nanosi 2 puta dnevno na depigmentisano područje kože, kao i na konture. Nakon što gel potpuno prodre u kožu, može se koristiti obična krema za kožu ili šminka.
Aqua (Water), Propylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Maltodextrin Crosspolymer, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Sodium Hydroxide, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben
Navedeni sastojci se nalaze u poslednjim formulacijama proizvoda. S obzirom da može doći do raskoraka između proizvodnje i distribucije na određenom tržištu, uvek pročitajte listu sastojaka na samom pakovanju.
Vitiligo predstavlja primarnu, obično progresivnu melanocitopeniju, koja se manifestuje mlečno belim flekama na koži koje su najvidljivije kod osoba sa tamnijim tenom. Podjednako se javlja kod žena i muškaraca i prema proceni obuhvata 1-2% svetskog stanovništva. Bolest se uglavnom klasifikuje po veličini fleka i stepenu depigmentacije kože. Trenutno postoji nekoliko podtipova, u zavisnosti od uzročnih faktora.
Prema tome, broj, veličina, oblik i lokacija pojedinačnih depigmentacija veoma varira. Pojava lezija je obično neprimetna, a njihova evolucija je progresivna, dok im je tok nepredvidiv: dok neke lezije pokazuju znake repigmentacije, istovremeno se na drugim delovima tela mogu javiti nove lezije. Vitiligo se naravno mora razlikovati od drugih poremećaja koji utiču na funkciju melanocita, kao što su post inflamatorna hipopigmentacija, piebaldism, pityriasis alba, ili neki sidndromi. Vitiligo je obično povezan sa drugim sistemskim poremećajima, naročito autoimunim: tiroidni poremećaji (štitaste žlezde), ozbiljna anemija, diabetes mellitus i Adisoniva bolest su najčeći oblici poremećaja.